• Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Lego More to Math

Kolejny rok szkolny to nowe wyzwanie dla uczniów.

Dzieci z klasy 5c zapoznały się z nową serią klocków Lego More to Math. Na rozgrzewkę uczniowie mieli za zadanie w ciągu 5 minut z 23 klocków zbudować swoje imię. Zadanie to wzbudziło wiele emocji, dla niektórych osób okazało się trudne, w przypadku, gdy w imieniu było więcej liter. Pomoc koleżeńska okazała się bezcenna. Zestawy te będą towarzyszyć im na lekcjach matematyki przez cały rok szkolny.


Lego More to Math to nowa linia produktów Lego przeznaczona specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym, która umożliwia uczniom tworzyć rozwiązania do matematycznych zadań, używając prostych modeli. Każdy z klocków został starannie wybrany, począwszy od wyboru koloru po kształty, rozmiary, aby wesprzeć i poprawić naukę matematyki. Także dwie figurki Lego Max i Mia, które towarzyszą uczniom na każdej lekcji odgrywają ważną rolę w rozumieniu zadania, które rozwiązują. Mają oni bowiem pomagać Maxowi i Mii w rozwiązywaniu problemu, zadania matematycznego, wykorzystując narzędzie, które przypomina im o tym, że jeśli się rozejrzą uważnie, zauważą matematykę prawie wszędzie.

Program ten to efektywne narzędzie nauczania, które oferuje urozmaicone rozwiązania dla nauczyciela, jak i pozwala stworzyć ciekawe, praktyczne lekcje matematyki, które inspirują pracę w grupie, zachęcają do wytrwałości w rozwiązywaniu zadań oraz propagują u uczniów pozytywne nastawienie do rozwiązywania problemów matematycznych. W ten sposób także uczeń będzie doskonalić myślenie matematyczne. Wykorzystywanie klocków na lekcjach matematyki pozwala uczniom uzyskać lepsze wyniki     w nauce.

More to Math zawiera elementy skoncentrowane na uzyskanie przez ucznia biegłości, sprawności, wprawy oraz znalezienia najszybszej drogi w rozwiązywaniu problemów matematycznych- zadań, ćwiczeń, procedur i metod.

powrót