Materiały informacyjne
dla rodziców kandydatów do oddziału przedszkolnego i klasy I
w roku szkolnym 2021/2022
TO WARTO WIEDZIEĆ
Dyrektor szkoły | Katarzyna Zioło |
Zastępca dyrektora | Adelajda Lipska |
Zastępca dyrektora | Urszula Lewandowska |
Kierownik świetlicy | Agata Durakiewicz |
Pedagog | Zuzanna Justyniak |
Psycholog | Marta Mizera |
Terapeuci pedagogiczni | Małgorzata Jopek |
Logopeda | Beata Zań |
Pielęgniarka szkolna | Joanna Fedoryk |
Sekretarz szkoły | Hanna Makowska |
Sekretariat szkoły czynny jest:
poniedziałek – piątek godz. 745-1545
tel. (fax) (22) 620 29 36
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O NAS
Szkoła Podstawowa nr 220 została założona w 1960 r.
W 2010 r. obchodziliśmy jubileusz 50-lecia istnienia. Od 1974 jesteśmy szkołą o profilu sportowym. Aktualnie nasi uczniowie mają możliwość uprawiania następujących dyscyplin:
- gimnastyka artystyczna dziewcząt
- akrobatyka sportowa dziewcząt i chłopców
- siatkówka dziewcząt
- koszykówka chłopców
Szkoła Podstawowa nr 220 w obecnym budynku przy Alei Jana Pawła II funkcjonuje od 1969 r. W 1973 r. odbyła się w szkole uroczystość nadania szkole imienia Stanisława Kopczyńskiego - lekarza, twórcy medycyny szkolnej.
Podejmujemy wspólne działania ze środowiskiem lokalnym (m.in. z okolicznymi przedszkolami i szkołą specjalną). Mamy duże doświadczenie w pracy z sześciolatkami. Pracują u nas kreatywni, pełni zapału nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą swoim uczniom. Zapewniamy opiekę psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty pedagogicznego i pielęgniarki szkolnej.
Dbamy o schludny wystrój szkoły. Systematycznie odnawiamy sale lekcyjne i korytarze. Ostatnio również nasze łazienki zyskały nowoczesny wygląd.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 220
zaprasza i oferuje:
- Edukację w klasach ogólnodostępnych i sportowych.
- Wykwalifikowaną kadrę nauczycielską.
- Opiekę wychowawczą i dydaktyczną na wysokim poziomie.
- Nowatorskie i twórcze metody pracy z uczniem z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii informacyjnych.
- Naukę języka angielskiego od oddziałów przedszkolnych.
- Naukę języka angielskiego w grupach uwzględniających poziom zaawansowania od kl. IV.
- Naukę matematyki w grupach uwzględniających poziom zaawansowania od kl. VII.
- Naukę języka niemieckiego od kl. VII.
- Edukację informatyczną od oddziałów przedszkolnych.
- Różnorodne programy profilaktyczne.
- Dodatkowe zajęcia sportowe (SKS) dla dzieci trenujących:
- akrobatyka sportowa
- gimnastyka artystyczna
- siatkówka i koszykówka (od kl. IV).
- Różnorodne zajęcia w świetlicy szkolnej (od godz. 7:00 do godz. 18:00 dla uczniów klas 0-VIII).
- Oddzielne sale świetlicowe dla każdego poziomu klas 0-III.
- Szafki dla każdego ucznia w szatniach klas starszych.
- Szafki dla każdego dziecka w salach klas młodszych.
- Zdrowe i pyszne jedzenie.
- Wszechstronną opiekę pedagoga, psychologa, terapeuty pedagogicznego i logopedy.
- Atrakcyjne „zielone szkoły"
- Zajęcia na pływalni w klasach drugich.
- Ciekawe zajęcia pozalekcyjne.
- Sale dydaktyczne dostosowane do potrzeb uczniów.
- Stały monitoring placówki i kontrolę dostępu.
- Współpraca ze Strażą Miejską i Policją w zakresie bezpieczeństwa uczniów.
- Możliwość kontaktu rodziców ze szkołą za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
BAZA I WYPOSAŻENIE SZKOŁY
- 23 sale lekcyjne bogato wyposażone ( w 9 salach - tablice interaktywne, w 11 - monitory multimedialne),
- 2 pracownie komputerowe (Mac, PC)
- mobilna pracownia iPad,
- sala matematyczna z zestawem laptopów dla każdego ucznia,
- 26 tabletów,
- 2 nowoczesne pracownie językowe,
- pracownie biologiczna i chemiczno – fizyczna,
- sale świetlicowe (odrębne dla każdego poziomu klas),
- mała sala baletowa,
- magiczny dywan,
- skomputeryzowana biblioteka i czytelnia,
- kąciki czytelnicze,
- stołówka z możliwością dostosowania diety,
- sala gimnastyczna,
- hala sportowa,
- kolorowy, przyjazny plac zabaw dla dzieci,
- nowoczesne, bezpieczne boisko.
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
- służące rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz wspierające uczniów
- bezpłatne - miedzy innymi:
- informatyczne
- plastyczne
- sportowe
- polonistyczne
- matematyczne
- przyrodnicze
- wyrównawcze
- Klub Wolontariuszy
- Klub Młodego Pisarza
- chór
- harcerstwo
- płatne:
- nauka gry na gitarze
- karate
- taniec
- języki obce
- eksperymenty naukowe
- krav maga
TRADYCJE SZKOŁY
- Ślubowanie klas pierwszych.
- Obchody Dnia Patrona Szkoły.
- Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.
- Plebiscyt na najlepszego sportowca roku.
- Bal karnawałowy.
- Kiermasz ozdób świątecznych „Pod Białym Aniołem".
- Imprezy okolicznościowe – m.in. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki.
- Zbiórka zabawek dla dzieci z Domów Dziecka.
- Akcje charytatywne m. in. „Góra grosza", „Szlachetna Paczka”, działania podejmowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Kiermasze ciast, książek, loterie fantowe.
- Akcje ekologiczne (zbiórka, korków, baterii).
- Działalność Samorządów Uczniowskich klas I-III i IV-VIII.
- Majowy Piknik Sportowy.
- Szkolna Literacka Nagroda Nobla.
WAŻNE WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY
- 2003 r. – uzyskanie tytułu „Szkoły z klasą"
- 2004 r. - zdobycie sprawności: LEGO, COGITO i AGO
- 2000-2006 r. - realizacja programu Socrates - Comenius, wyjazdy uczniów do państw partnerskich
- 2005 r. - warsztaty FACE THE DOOR - spotkania z uczniami z europejskich szkół partnerskich
- 2005 r. - odznaczenie Sztandaru Szkoły orderem „Za zasługi dla kombatantów RP"
- 2002-2006 r. - organizacja Mistrzostw Warszawy w Tabliczce Mnożenia
- 2007 r. - nowa pracownia komputerowa Mac sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej
- 2007 r. - organizacja Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia
- 2008 r. - przystąpienie do programu „Szkoła bez przemocy"
- 2009 r. – ogólnopolska inauguracja IV edycji programu „Szkoła bez przemocy” z udziałem mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego
- 2009 r. – przystąpienie do programu „Szkoła z prawami dziecka” pod patronatem UNICEF
- 2010-15 r. – Śródmiejskie Targi Edukacyjne „Szkołolandia”
- 2010 r. - uroczyste obchody Jubileuszu 50- lecia szkoły
- 2011-20 r.- przystąpienie do programów: „Szkoła z klasą 2.0”, „Włącz się”, „Junior media”, „WF z klasą”, „Mistrzowie kodowania”, „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”, „Lepsza Szkoła”
- 2018 – otrzymanie bezterminowego certyfikatu i realizacja zadań związanych z programem „Wars i Sawa”
- 2019 – przystąpienie do programu unijnego „Szkoła Badaczy”
- 2020 – otrzymanie tytułu „Szkoły przyjaznej finansom osobistym”.
- NAJWAŻNIEJSZE KONKURSY, W KTÓRYCH BIERZEMY UDZIAŁ
- Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik"
- Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Alfik" i „Omnibus"
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur"
- Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego
- Ogólnopolski Konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
- Ogólnopolski Konkurs „Z ortografią na co dzień”
- Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny
- Konkursy Recytatorskie Poezji Religijnej i Patriotycznej
- Konkurs „Poznajmy się bliżej"
- Warszawska Olimpiada Młodzieży
- Olimpiady przedmiotowe
- Konkursy plastyczne organizowane przez PTTK Ochota
- Konkursy organizowane w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów
- Wojewódzki Przegląd Teatrów Szkolnych
- Wydajemy własną książkę
- Konkurs savoir- vivre „Obycie umila życie”
- Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada”
- Konkursy dzielnicowe organizowane dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej
NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW
- Srebrny Ikar oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych.
- I miejsce w Mistrzostwach Warszawy i II miejsce w Mistrzostwach Polski w Tabliczce Mnożenia.
- Wyróżnienie w konkursie „Ośmiu Wspaniałych" dla Koła Aktywnych Społecznie.
- IX miejsce dla gazetki szkolnej „Szkoleś" w ogólnopolskim konkursie „Forum Pismaków".
- II miejsce koszykarzy podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
- I miejsce w dzielnicy siatkarek podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
- II miejsce w Mistrzostwach Polski w mini-piłce siatkowej dziewcząt.
- I miejsce w zawodach indywidualnych i zespołowych z gimnastyki artystycznej i akrobatyki w WOM-ie
- II miejsce w Konkursie Tańca Nowoczesnego w Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada".
- Wyróżnienia w konkursie recytatorskim w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów.
- Laureaci konkursów recytatorskich poezji patriotycznej
- I miejsce w konkursie tanecznym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów.
- Laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów j. angielskiego.
- Laureat Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego
Linki do ważnych informacji:
OFERTA DLA SZEŚCIOLATKÓW - ROK SZKOLNY 2021/2022
WYPRAWKA PIERWSZOKLASITY - ROK SZKOLNY 2021/2022