Drukuj

11 listopada odbył się w naszej szkole „Turniej z okazji Święta Niepodległości ”, w kategorii „dwójki” dziewcząt (rocznik 2012 i młodsze).

W turnieju zagrało 16 zespołów dziewcząt z 7 czołowych klubów w Polsce:

Dość powiedzieć, że cztery pierwsze wymienione drużyny zdobyły w ubiegłym roku w tej kategorii wiekowej, cztery pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski.

Po bardzo emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji ostatecznie zwyciężyły zawodniczki z zespołu MKS Zawiercie I, drugie miejsce zajęły dziewczęta z UKS Volley 34 Łódź, trzecie MKS Zawiercie III. MVP Turnieju (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) wybrano Liwię Szczepankiewicz z drużyny MKS Zawiercie I.

Po zakończeniu turnieju wszystkie uczestniczki otrzymały z rąk Pana Damiana Miecznikowskiego reprezentującego MOS nr 3 pamiątkowe medale i upominki, najlepsze zespoły zaś puchary i wspaniałe nagrody ufundowane przez MOS nr 3, Pana Roberta Kowalczyka i Pana Tomasza Bruzdę.

Nasze dziewczęta pokazały spore umiejętności i walczyły bardzo dzielnie, między innymi pierwszy zespół pokonał w grupie późniejszego medalistę Zawiercie III i ostatecznie zabrakło mu jednego małego punktu, żeby walczyć o wyższe miejsca. Podobnie było z drugą drużyną, gdzie też minimalna różnica w małych punktach spowodowała, że dziewczęta nie zagrały o wyższe lokaty. Ostatecznie kolejność naszych zespołów to: 9 miejsce UKS Atena II; 10 miejsce UKS Atena I, 13 miejsce UKS Atena III i 15 miejsce UKS Atena IV. MVP klubu (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) podczas turnieju wybrano Gosię Groszkowską