• Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szkoła z klasą 2.0

Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim programie Szkoła z klasą 2.0, którego organizatorami są Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazeta Wyborcza.

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory.

Celem programu jest propagowanie mądrego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu. Poprzez udział w Szkole z klasą 2.0 uczniowie, a także nauczyciele, zwiększają swoje kompetencje w tej dziedzinie, przygotowują się do życia w zinformatyzowanym społeczeństwie. TIK aktywizuje uczniów, pomaga im się rozwijać, zdobywać wiedzę w sposób dla nich przyjazny, skłania do samodzielnych i twórczych poszukiwań, daje nowe możliwości uczenia i nauczania.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji programu Szkoła z klasą 2.0 jest Współpraca 2.0. Współpraca ta rozumiana jest bardzo szeroko i dotyczy niemalże każdej płaszczyzny wymiany doświadczeń.

W ubiegłym roku w ramach programu w naszej szkole opracowaliśmy, uczniowie i nauczyciele, szkolny Kodeks 2.0, który określał zasady korzystania z TIK - co wolno, a czego nie wolno, jak komunikować się przy pomocy nowych technologii oraz w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci.
W tym roku podczas debaty szkolnej ubiegłoroczny Kodeks 2.0 został zmodyfikowany. Uczniowie zaproponowali również dopisanie do niego nowych punktów. Wszystkie zmiany zaznaczone są w dokumencie kolorem zielonym.
Więcej o programie można przeczytać na stronie
www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero

Kodeks 2.0 do pobrania TUTAJ


Targi Szkoły z klasą 2.0 2014/2015

W czwartek (5 marca 2015 roku) obyły się targi Szkoły z klasą 2.0. Przygotowaliśmy apel dla klas 4-6, podczas którego przypomnieliśmy uczniom na czym polega program oraz jakie są najważniejsze punkty naszego kodeksu. Następnie zaprezentowaliśmy efekty naszej dotychczasowej pracy. Swój projekt przedstawiła klasa 5a pracująca pod opieką pani Joanny Kluz, następnie zaprezentowała się klasa 4c razem z panią Katarzyną Prawdzik i panią Moniką Dobrodziej. Pojawili się też uczestnicy z klas młodszych – klasa 3c pod opieką pani Weroniki Fridach pokazała plan swojego projektu filmowego, a klasa 2a wraz z panią Małgorzatą Sałacińską opowiedziała, na czym polegają odwrócone lekcje. Po zakończeniu prezentacji wszystkie klasy wzięły udział w drugiej części apelu poświęconej bezpieczeństwu w Internecie.