• Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Świetlica

Świetlica w naszej szkole dysponuje aż siedmioma salami! Opiekujemy się uczniami w godzinach 7.00 - 18.00. Osobno miło czas spędzają uczniowie z klasy pierwszych dzieci sześcioletnich, osobno siedmioletnie pierwszaki, osobno drugoklasiści ,osobno trzecioklasiści. Jest również wspólna sala przeznaczona dla uczniów klas starszych. To gwarantuje, że nauczyciele świetlicy dostosowują treści i metody pracy do wieku i możliwości uczniów!

W naszej świetlicy każdy uczeń ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania. Dbają o to wychowawcy, którzy starają się by świetlica stała się dla dzieci drugim domem. Każdy z uczniów ma możliwość brania udziału w takich zajęciach jak: plastyczne, muzyczne, żywego słowa, teatralnych, origami czy w sportowych. W naszych podopiecznych staramy się rozwijać ich pasję.

Troszcząc się o zdrowie i prawidłowy rozwój podopiecznych rozpowszechniamy aktywność ruchową, która niweluje agresję. Prowadzimy zajęcia zumby,  a każdego dnia wychowawcy organizują zajęcia ruchowe. Gdy tylko pogoda na to pozwala na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się turnieje gry w bilard, warcaby, szachy czy scrabble. Ogromną popularność mają zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci, które integrują i pogłębiają więzi rodzinne. W ramach zajęć, które przeprowadzamy na terenie naszej świetlicy codziennie nasi uczniowie mają możliwość uczestniczyć w zajęciach ruchowych oraz czytelniczych. Stałym elementem naszej pracy jest również codzienna pomoc uczniom w odrabianiu lekcji.

Dzięki temu, iż dysponujemy aż siedmioma salami gry i zabawy dostosowane są do potrzeb oraz rozwoju dzieci. Cechuje nas również to, iż wychowawcy którzy pracują z daną grupą od początku jej pobytu w świetlicy, są z wychowankami przez kolejne lata. Stałość ta daje naszym podopiecznym większe poczucie bezpieczeństwa, pewności i stabilizacji.

W przeciągu ostatniego lat udało nam się zakupić nowe 32" oraz jeden 42" telewizory do naszych sal, konsolę do gier Nitendo Wii oraz konsolę X-Box 360. Na  bieżąco uzupełniamy bazę gier planszowych, klocków oraz innych zabawek, rozbudowujemy zaplecze wspomagające rozwój fizyczny naszych podopiecznych.


"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Świetlicowe Święto Rodziny

Dnia 23 marca 2018 cała nasza świetlicowa rodzina zebrała się w hali sportowej, by wspólnie przeżywać fantastyczne występy wszystkich dziewięciu grup świetlicy szkolnej.

Więcej…

Świetlicowy Talent Show

Dnia 20 czerwca 2017 r.  nasi najodważniejsi uczniowie wzięli udział w świetlicowym TALENT SHOW.

Więcej…

Świetlicowy Festiwal Kultur

W maju i czerwcu 2017r. w świetlicy trwał Festiwal Kultur.

Więcej…

Klasa 0a w Blue City

W dniu 31.05.2017 r. klasa 0a wybrała się do Blue City aby świętować Dzień Dziecka.

Więcej…

Świetlicowy Koncert Rodzinny

Dnia 24 marca 2017 roku spotkaliśmy się w świetlicowym gronie z kochanymi gośćmi - RODZINAMI.

Więcej…

Strona 1 z 4