• Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KOSZYKARZE NASZEJ SZKOŁY BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW WARSZAWY!!!

Po wywalczeniu Mistrzostwa Śródmieścia w dniach 5.02. - 14.02.2018 reprezentacja SP 220 w koszykówce przystąpiła do rozgrywek o Mistrzostwo Warszawy, w których grała ze zwycięzcami z innych dzielnic.

W rozgrywkach LI edycji WOM wzięło udział 18 drużyn.

Mecze eliminacyjne i ćwierćfinałowe odbywały się w naszej szkole.

Niesieni dopingiem kibiców, nasi reprezentanci pokonali kolejno:

1. Eliminacje:

SP 220 Śródmieście - SP 92 Żoliborz 33:12

SP 220 Śródmieście - SP 88 Włochy 35:8

2. Ćwierćfinały

SP 220 Śródmieście-SP 11 Ursus 57:4

SP 220 Śródmieście-SP 50:8

Zajmując 1 miejsce w grupie ćwierćfinałowej, nasza drużyna zakwalifikowała się do grona 8-miu najlepszych szkół w Warszawie.

Dalsza część rozrywek toczyła się w hali MKS Ochota na ulicy Geodetów.

 

W meczach grupy B nasi reprezentanci zmierzyli się kolejno z:

3. Półfinały

SP 220 Śródmieście-SP 312 Praga Pd 33:8

SP 220 Śródmieście-SP 92 Żoliborz 25:15

W ostatnim meczu półfinałowym doznaliśmy pierwszej w rozgrywkach porażki z drużyną gospodarzy SP 152 z Ochoty - 12:25. W meczu o awans do ścisłego finału przyszło nam zmierzyć się z późniejszym zwycięzcą rozgrywek SP 344, z którą przegraliśmy 15:28.

Ostatniego dnia rozgrywek LI edycji WOM nasi zawodnicy potrafili się na szczęście zmobilizować i niezrażeni dwoma wcześniejszymi porażkami, dopingowani przez trenera Grzegorza Nurowskiego, w meczu o brązowy medal wyraźnie pokonali zespół SP 89 Praga Północ 38:13. Wynik ten jest powtórzeniem rezultatu z zeszłorocznej edycji WOM.

Pocieszającym jest fakt, że nasza drużyna wyraźnie przewyższała pozostałe warunkami fizycznymi, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne Mistrzostwa Warszawy, w których nasi reprezentanci będą starali się powalczyć o jeszcze lepszy wynik i awansować po raz pierwszy do Igrzysk Mazowieckich.

Punkty dla naszej drużyny w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zdobyli:

1. Maciej Pilarski 67
2. Christian Nwachukwu 51
3. Maksymilian Chojniak 43
4. Teodor Igiehon 42
5. Kacper Chojniak 36
6. Olgierd Giemza 14
7. Michał Doroba 13
8. Aleksander Koperski 8
9. Mikołaj Brzozowski 8
10. Bazyli Giemza 6
11. Borys Szycher 4
12. Michał Sławiński 3

W rozgrywkach grali ponadto Dominik Jarosz i Hubert Zalewski.

Nie wzięli w nich udziału kontuzjowani Szymon Baczewski i Tomek Chojnowski, co było dla drużyny sporym osłabieniem.

Obsługę techniczną imprezy wraz z panią Ewą Rucińską sprawowali koledzy z klasy 7a: Mateusz Morawski i Kuba Dąbek.

Drużynie i trenerom serdecznie gratulujemy!!!

Kibicom dziękujemy za doping, dzięki któremu na własnej hali nasi zawodnicy czują się pewniej.

Mamy nadzieję, że doświadczenie tegorocznych rozgrywek i dalszy trening zaprocentuje w przyszłości i nasi koszykarze dadzą sobie, kibicom i sympatykom kolejne powody do satysfakcji i radości.


powrót