• Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Noc Bibliotek w naszej szkole

Dnia 8 czerwca 2018 r. po raz drugi przeżyliśmy w naszej szkolnej bibliotece NOC BIBLIOTEK. Zaproszeni zostali nasi asystenci biblioteczni, którzy pomagali w organizacji wieczoru oraz finaliści bibliotecznego konkursu pięknego czytania z klas 1 - 7.

Gościem honorowym była nasza uczennica klasy 7d, Tereska Bartelska, która przygotowała prezentację na temat pisarza, Lesława M. Bartelskiego, jej pradziadka. Mogliśmy obejrzeć wybrane książki autorstwa L. Bartelskiego.

Dzieci  dowiedziały się również, że nasi uczniowie też piszą książki! Zapoznały się z najnowszymi utworami uczennic z klas 5 i 7, a następnie jedno z opowiadań, fragment po fragmencie, zostało odczytane przez uczestników spotkania. Czytali bez przygotowania, wprawiając w zdumienie panie bibliotekarki - nawet nasi najmłodsi czytali płynnie i bez zająknięcia!

Utworzone zostały także piękne plakaty upamiętniające NOC BIBLIOTEK, z tegorocznym hasłem - "RzeczpospoCzyta!"

Były też zagadki literackie, pamiątkowe ex-librisy i zakładki oraz niepowtarzalna okazja do jedzenia w bibliotece smakołyków przyniesionych przez panie i dzieci.


powrót